27422237
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lezecká oblast Hruboskalsko

Český ráj

Hrubá Skála, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Centrální oblast Skalák je považována za kolébku českého pískovcového lezení.

Přes 400 věží zde dosahuje výšky až 55 metrů a nacházejí se tak blízko sebe, že horolezci často přecházejí od skály ke skále přivázáni na lano.

Najdete zde věže s výborným lezením, stejně jako malé kvaky se solivými cestami v zeleném mechu. Centrální sektory jsou výborně popsány několika novými horolezeckými průvodci, klasifikace v nich se však sektor od sektoru může značně lišit. Předpokladem pro úspěšné lezení ve Skaláku je dobrá znalost zakládání jistících smyček.

Pískovec Hruboskalska je poměrně měkký a proto vyžaduje velmi šetrné lezení. Je potřeba bezpodmínečně dodržovat zákaz lezení za mokra a následujících 48 hodin po dešti.

Nejznámějšími a nejoblíbenějšími věžemi v tomto skalním městě jsou: Blatník, Maják, Mnich, Zlatá vyhlídka, Podmokelská, Kapelník, Taktovka, Lebka, Dračí věž, Dračí zub, Daliborka, Osudová.

Více infomací zde.

Hruboskalské skalní město, autor: Luděk Antoš
Hruboskalské skalní město, autor: Luděk Antoš
Hruboskalsko, autor: Pavla Bičíková
Hruboskalsko
Hruboskalsko, autor: Pavla Bičíková
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu