27180798
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lezecká oblast Prachovské skály

Český ráj

Prachov, 506 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Prachovské skály jsou skalní oblastí s dlouhou horolezeckou minulostí.

Rozlehlé skalní město Prachovské skály tvoří množství vysokých a poměrně úzkých věží. Nabízí možnost krásných klasických výstupů ve stěnách, spárách a komínech. Zdejší cesty jsou v celém spektru obtížnosti, mají poměrně snadnou dostupnost a široké občerstvovací zázemí.

Pískovec v Prachovských skalách je poměrně pevný a proto umožňuje využívat při lezení i zcela miniaturní stupy a chyty. Skála je pevná, relativně chytovatá s jištění obvykle v rozumných vzdálenostech. Problémem je vysoká koncentrace turistů na malé ploše, milovníci klidných skal sem už raději nejedou.


 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu