27516623
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Navštivte NOVÝ Hrubý Rohozec

Český ráj

Od soboty 4.4.2009 si mohou návštěvníci státního zámku Hrubý Rohozec prohlédnout pět místností a tři chodby, kterým byla navrácena původní podoba známá z historických fotografií z roku 1932. Cílem celého projektu je navrátit místnostem tohoto památkového objektu původní podobu známou z doby, kdy Hrubý Rohozec obýval Mikuláš Vladimír Des Fours-Walderode se svou rodinou.

Vedle důkladné fyzické prohlídky dochovaného kmenového mobiliáře předcházely této akci i dosud probíhající archivní průzkumy.

V první fázi byly do původní podoby obnoveny předkaplí zámecké kaple Nejsvětější Trojice, pokoj hraběnky Augusty Gabriely, pokoj hraběnky Marie Immaculaty, modrý salon, pokoj pro hosty, pokoj hraběte Karla Bedřicha, hala nad schodištěm a dvě zámecké chodby. Autory nových místností na prohlídkové trase jsou Bc. Vladimír Tregl a Mgr. Petr Weiss z Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Liberci.

Po ukončení letošní návštěvnické sezóny budou práce na Hrubém Rohozci pokračovat obnovou apartmá hraběte Mikuláše Vladimíra Des Fours - Walderode a jeho manželky v prním patře zámku. V souvislosti s dalšími fázemi reinstalace pak také dojde k přesunu expozice ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze ze státního zámku Hrubý Rohozec na státní zámek Lemberk.

Další informace o Hrubém Rohozci najdete na nových oficiálních webových stránkách zámku www.hruby-rohozec.eu.

Tipy na ubytování v regionu Český ráj najdete zde.

16.4.2009

Hrubý Rohozec pokoj pro hosty
Hrubý Rohozec pokoj pro hosty
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu