28368547
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lipová - Mikulášovice

Lipová

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Trasa prochází Šluknovským výběžkem, začíná i končí na státních hranicích.

Cyklotrasy: číslo 3041
Délka trasy: 16 km
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: horské, trekové

Průběh trasy: Sohland - Lipová (CZ/D) - Lipová - Velký Šenov - Mikulášovičky - Mikulášovice - Tomášov (CZ/D) - Mikulášovice (CZ/D)

Popis trasy: Trasa začíná i končí na státních hranicích a má dva cíle. Kvalita cest je velmi dobrá, cestu občas zpestří nějaký ten kopeček. Trasa začíná na stítních hranicích v Lipové - Sohland. Před Lipovou se trasa kříží s další cyklotrasou č. 3043. Vede obcí Lipovou směrem na Velký Šenov a dále do Mikulášovic, kde se trsa rozdvojuje. Jeden směr vede k hraničnímu přechodu Mikulášovice (Tomášov) - Sebnitz, kolem rozhledny Tanečnice, ke které se dostanete po pěší turisticky značené cestě. Druhý směr vede z Mikulášovic k hraničnímu přechodu Mikulášovice - Hinterhermsdorf, pod Hraničním vrchem.

Velký Šenov - kostel sv. Bartoloměje
Velký Šenov - kostel sv. Bartoloměje
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu