27183362
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Dolní Poustevna - Horní Jindřichov

Dolní Poustevna

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Trasa je situována ve Šluknovském výběžku, začíná i končí na hranicích s Německem. Cestou můžete navštívit některou ze tří rozhleden.

Cyklotrasa: číslo 3014
Délka trasy: 29 km
Obtížnost: střední
Doporučené kolo: horské, trekové

Průběh trasy: Dolní Poustevna (hraniční přechod) - Vilémov - Mikulášovice - Brtníky - Vlčí Hora - Rumburk - Horní Jindřichov (hraniční přechod)

Popis trasy: Trasa začíná i končí na hranicích s Německem, a to v Dolní Poustevně a v Horním Jindřichově. Vede přes Mikulášovice, odkud je možné se vydat po pěší, turisticky značené cestě na cca 2 km vzdálenou rozhlednu Tanečnice nebo vystoupat na rozhlednu Vlčí hora nad stejnojmennou obcí. Třetí rozhledna na trase Dýmník se nachází u Rumburku.

Celá trasa je velmi dobře značena cyklistickými značkami. Vede převážně po silnicích III. třídy, částečně také po účelových komunikacích a zpevněných cestách, proto je pro její projetí vhodnější použít trekové či horské kolo.

Mikulášovice - Rozhledna Tanečnice
Mikulášovice - Rozhledna Tanečnice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu