27981642
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Skalní obydlí ve Lhotce u Mělníku

Českolipsko

Lhotka 1
Mělník, 277 31

Telefon:+420 315 630 936
E-mail:pokladna@muzeum-melnik.cz
Web:www.muzeum-melnik.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Skalní obydlí ve Lhotce u Mělníka je jedním z mnoha skalních obydlí na Kokořínsku. Do pískovcových skalních bloků jsou vytesané nejen skalní byty, ale také hospodářské prostory - kolny, chlévy a chlívky, sklepy apod.

Skalní obydlí ve Lhotce patří k nejdéle obývaným a k nejzajímavějším. Jde vlastně o celé hospodářství vtěsnané do pískovcového bloku na kraji vsi. Světnici naznačuje obílená vnější stěna se dvěma okny, jedny vstupní dveře vedou do síně a druhé do chléva, za kterým je možné sestoupit do sklípku a nebo vystoupat do sýpky v patře, osvětlené dvojicí okének. Areál dotváří přistavěné objekty bývalé řezárny a dalšího malého hospodářského objektu. Toto skalní obydlí je dokladem neobvyklých konstrukčních metod i častého způsobu, jakým nemajetní lidé řešili své bydlení.

Návštěvníkům bude objekt otevřen na požádání přímo na místě. Hromadné skupiny mohou svou návštěvu objednat na e-mailové adrese: pokladna@muzeum-melnik.cz, nebo na tel. čísle 315 630 936.
Návštěvu této památky je možné spojit s prohlídkou expozic Regionálního muzea Mělník a ochutnávkou vín České vinohradnické oblasti v muzejních prostorách.

Bližší informace na www.muzeum-melnik.cz.

Otevírací doba

Květen - Září Čt - Ne 10:00 - 12:00
13:00 - 17:00

Vstupné

Plné vstupné:15,00 CZK
Zvýhodněné vstupné:8,00 CZK
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu