26231196
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav

Český ráj

Náměstí Míru 1387
Mladá Boleslav, 293 01

GSM:+420 608 718 951
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel sv. Havla byl postaven významným stavitelem Matteem Borgorellim v renesančním slohu.

Součástí kostela je rozsáhlý park s umělecky cenným hřbitovem. Kostel byl založen kvůli potřebě vybudovat nový hřbitov v Mladé Boleslavi, protože po morové ráně byl stávající svatojanský hřbitov zcela přeplněn. Kostel byl zasvěcen prvnímu nebožtíkovi, který tam byl pohřben. V roce 1735 kostel prošel barokní přestavbou a byla mu přistavěna věž. V roce 2003 začala nákladná rekonstrukce zchátralého kostela a hlavně hřbitova, který byl v naprosto dezolátním stavu.

V současnosti je kostel a krásné zrenovované okolí přímo vybízející pro odpočinek, je zde romantický park nazýván Hejdova zahrada s krásnou vyhlídkou na Staré Město. Probíhají zde také díky výborné akustice i koncerty. Správce objektu je p. Šiljajev, tel: 608 718 951.

Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav
Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav
Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav
Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav
Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav - Hejdova zahrada
Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav - aranžmá náhrobků
Kostel sv. Havla, Mladá Boleslav - Hejdova zahrada
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu