30879371
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Naučná stezka Lesními ekosystémy Jizerských hor v Zoo Liberec

Jizerské hory

Liberec

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Na jaře roku 2008 byla v areálu Zoologické zahrady Liberec otevřena naučná stezka, která seznamuje s přírodními poměry chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.

Popis trasy: Stezka vznikla u příležitosti 40. výročí vyhlášení chráněné krajinné oblasti, aby návštěvníkům zoologické zahrady přiblížila přírodu a minulost Jizerských hor. Proto tvůrci na její trase vybudovali povalový chodníček, aby tak napodobili vzácná jizerskohorská rašeliniště, a jiné prvky, které mají symbolizovat zdejší území.

Expozici Lesními ekosystémy Jizerských hor návštěvníci najdou u výběhu kozorožců a koz šrouborohých. Stezku tvoří mapa s fotografiemi jizerských ekosystémů a devět malovaných panelů. Sovička sýc rousný je průvodcem na stezce, zavede Vás do jizerskohorských bučin, na bezlesé plochy či na rašeliniště a ukáže Vám další zvířecí kamarády. Panely navíc doplňují ještě i další prvky - dřevěné plastiky ptáků nebo průchod z navršeného dřeva, který má symbolizovat sklářskou minulost oblasti.

Stezka je umístěna ve střední části ZOO a je dlouhá asi 50 m.
Stezka byla vybudována Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR – Správou CHKO Jizerské hory a KS Liberec.

Dovolená s dětmi - nabídka

Naučná stezka může zpestřit vaši cestu libereckou ZOO.

Školní a zájmové pobyty - nabídka

Naučná stezka může doplnit ekologickou výchovu ve školách.

Stezka v ZOO Liberec
Stezka v ZOO Liberec
náhled panelu stezky v Zoo
náhled panelu stezky v zoo
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu