28179201
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pravidla pro rybaření v ČR

Jizerské hory

Za rybami a rybařením přijíždí do České republiky mnoho turistů. O dodržování pravidel při rybaření se stará několik subjektů, jako je Český a Moravský rybářský svaz, Státní lesy, Vojenské lesy, Ministerstvo životního prostředí a samostatně registrované rybářské subjekty.

Povolenku k rybolovu vydává příslušná organizace, pod jejíž správu voda spadá, po předložení státního rybářského lístku. Ten může platit pro revír, region nebo celosvazově pro několik lokalit. Povolenku je možné zakoupit na jeden, dva, sedm či čtrnáct dní, na měsíc, půl roku a rok.

Státní rybářský lístek prodává po předložení pasu okresní, městský nebo místní úřad na jeden až dva dny, na dobu kratší jednoho roku, na jeden rok a jednorázově mládeži do patnácti let.

Revíry se v zásadě dělí na vody pstruhové, kde lze lovit zejména ryby lososovité, a mimopstruhové, kde se loví dravci a ryby nedravé (kapři).

Lovná sezona
V pstruhových revírech se loví od 16. 4. do konce listopadu. Od 18. 3. do 14. 6. jsou hájeny vody mimopstruhové. V uzavřených mimopstruhových vodách (údolní nádrže, jezera, odstavená ramena, tůně, propadliny a rybníky) se zkracuje doba hájení do 30. 4. Na vybraných mimopstruhových revírech je rybolov povolen celoročně. Dravci jsou v mimopstruhových vodách loveni od 15. 6. do konce roku.

ilustrační foto
ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu