26231196
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vrch Hrazený

Vrch Hrazený
Mikulášovice

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zajímavý kopec Hrazený s výškou 608 m.n.m. leží 3 km severně od Brtníků a je nejvyšším na Šluknovsku.

Čedič je zde navršený v hradbovitých útvarech. Na křižovatce zelené a červené turistické značky na jihovýchodním úpatí kopce se nachází smírčí kříž. Kříž je posvěcen na památku bratří Bienertů-zakladatelů odboru turistiky ve Šluknově. Severovýchodně po červené značce za obcí Kunratice se nachází malé arboretum.

Svahy a srázy vrchu jsou tvořeny navrstveným čedičem - odtud název Hrazený. Výhledy jsou částečně omezeny vzrostlým bukovým lesem. Pouze na severu je tzv. Volský kámen, kde je i vrcholová kniha .

Vrch Hrazený
Vrch Hrazený
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu