28425878
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zřícenina hradu Krásný Buk

Zřícenina hradu Krásný Buk
Krásná Lípa

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Hrad Krásný Buk stával asi 0,5 km západně od stejnojmenné osady, která je dnes součástí Krásné Lípy.

Zbytky hradu Krásný Buk najdete na nevýrazném zalesněném návrší nad severním okrajem údolí říčky Křinice. O založení hradu se nezachovaly žádné zprávy, ale pravděpodobně vznikl ve 2. pol. 13. století. Mezi majiteli hradu byli i Vartemberkové, jejichž oblíbenou kratochvílí byly loupežné nájezdy do Lužice. To se nakonec stalo Krásnému Buku osudné. Lužičané roku 1337 dobyli sousední Tolštejn, a když nájezdy Vartemberků neustávaly, uspořádali odvetnou výpravu i proti Krásnému Buku, který v roce 1339 dobyli a zničili. Hrad již nikdy nebyl obnoven. Kromě několika nepatrných zbytků zdí se na vrcholku dochovaly základy válcové věže, za kterou zřejmě stával původní dřevěný hradní palác.

Kromě několika nepatrných zbytků zdí se na vrcholku dochovaly základy válcové věže, za kterou zřejmě stával původní dřevěný hradní palác.

Poloha: nedaleko Krásné Lípy, 5 km jihozápadně od Rumburku

Autor úvodní fotografie: Milan Keršláger

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu