28496027
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Rozhledna Sokolí vrch

Telefon:+420 730 600 671
Web:www.obec-dobrna.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Rozhledna na Sokolím vrchu je jednou z nejmladší rozhlednou v České republice. Byla uvedena do provozu 1. 5. 2004.

Věž je vysoká 51 m a vyhlídková plošina se nachází 31 m nad okolním terénem. Rozhledna vznikla díky dobré vůli při výstavbě vysílače pro mobilní operátory.

Z vyhlídkové plošiny je nádherný kruhový rozhled do údolí Labe a na Děčín, masiv Děčínského Sněžníku, kde má svou o 140 let starší sestru, směrem na jih se majestátně vypíná věž vysílače Buková hora. Západním směrem můžeme zahlédnout vrcholky pohraničních Lužických hor s dominantou Luže. Na sever jsou nepřehlédnutelné známé vrcholy Českého Švýcarska Studenec, Růžovský vrch a Bynovecký vrch. Na každém z nich kdysi naši předkové vystavěli také rozhledny, bohužel zachovala se pouze chátrající železná rozhledna na Studenci, která smutně čeká na svůj osud a výstup na ni je pouze na vlastní nebezpečí.

Přístup: Rozhledna je nejsnáze přístupná po silnici z obce Huntířov do Dobrné, odtud se po místní komunikaci dostanete autem až téměř k rozhledně. Pěšky leží na zelené trase z Huntířova do Folknáře.

Otevírací doba

Březen - Duben So - Ne 10:00 - 17:00
Květen - Září Út - Ne 10:00 - 17:00

Vstupné

Plné vstupné:20,00 CZK
Rozhledna

Služby a vybavení: parkoviště, občerstvení

Rozhledna
Rozhledna
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu