26231196
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Údolí Brtnického potoka

Staré Křečany

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Nádherné údolí Brtnického potoka se táhne mezi obcí Brtníky a bývalou osadou Zadní Doubice.

Turisticky atraktivní je asi 3 km dlouhý úsek od osady Kopec až po ústí potoka do Křinice - najdeme zde četné pískovcové skály a divoké boční rokle. Podél potoka vede lesní vozová cesta.

V horní části údolí lze spatřit velmi tvrdé pískovcové skály ovlivněné lužickým zlomem. V dolní části bylo archeologicky doloženo osídlení již ze střední doby kamenné.

Nedaleko, mezi obcí Brtníky a Turistickým mostem se rozkládá další zajímavé údolí Vlčího potoka. Jedná se o lesnaté a skalnaté údolí, na jehož pískovcových skalách se v zimě vytvářejí pozoruhodné ledové útvary zvané Brtnické ledopády.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu