26709443
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vodopád na Lučním potoce

Českolipsko

Vodopád na Lučním potoce
Kytlice, 407 45

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Vodopád se nalézá 4 km západně od Kytlice na Lučním potoce.

Vodopád byl uměle vytvořen v 19. století. Jeho tvůrcem byl turistický spolek. Vodopád je velmi dobře zakomponovaný do krajiny a tvoří tak 8 metrů vysokou zajímavost.

Poloha: Lokalita se nachází u silnice vedoucí z Chřibské jižně na křižovatku do České Kamenice a Kytlic pod vrchem Javor, na který vede zelená turistická značka z Chřibské či Kamenického Šenova.

Přístup: Nejlépe ze železniční stanice Mlýny. Vodopád leží mimo značené turistické trasy, bývá však značený na mapách. Nachází se vpravo od lesní silničky směrem na rozcestí Křížový buk, od nádraží v Mlýnech k němu cesta netrvá déle než 20 minut. Odbočka označená šipkou Vodopád ukazuje pouze z opačného směru.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu