28202447
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lomnické suchary

Český ráj

Poděbradova 664
Lomnice nad Popelkou, 512 51

Web:www.shop.kislomnice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Lomnické suchary jsou typickým regionálním výrobkem s tradicí výroby od roku 1810. Jsou vyráběny podle originálních receptur z pečlivě vybíraných surovin, tradičními technologickými postupy s převažující ruční výrobou.

Již před rokem 1800 byla v Lomnici nad Popelkou založena výroba těchto produktů. Největší oblibu na domácím a zahraničním trhu získaly Lomnické suchary, které jsou až do současnosti vyráběny podle originálních receptur při dodržení tradičních technologických postupů včetně ruční práce. Kvalita a jedinečnost Lomnických sucharů je zaručena rovněž pečlivým výběrem surovin používaných při výrobě.

Původ Lomnických sucharů: Dle ústního podání začal v Lomnici péci suchary již před rokem 1800 Antonín Kynčl, pekař v domě č. 6., kde nyní stojí levá polovina radnice. Rodina Kynčlova je vedena v Lomnici již od roku 1687. Je pravdou, že rodina Kynčlova se živila pekařstvím a výrobou sucharů, byla zámožná a proto Antonín Kynčl byl i purkmistrem a byl v pozemkové knize označen slovem pan.

V současnosti firma navazuje na tradici pana Kodejšky seniora, od kterého získala na 40 originálních receptur.

Jednotlivé složení Lomnických sucharů:
1) Oříškové: Složení: pšeničná mouka hladká, cukr moučka, rostlinný tuk, lísková jádra (5% v jednom balení), droždí, sušené mléko, sušené žloutky, pomerančová kůra, citron-pasta, muškátový květ, diapolt 10 SV (složení: pšeničná mouka, diasta, sušené mléko plnotučné, emulgátor E300).

2) Mandlové: Složení: pšeničná mouka hladká, cukr moučka, rostlinný tuk, pražené mandle (5% v jednom balení), droždí, sušené mléko, sušené žloutky, pomerančová kůra, citron-pasta, muškátový květ, diapolt 10 SV (složení: pšeničná mouka, diasta, sušené mléko plnotučné, emulgátor E300).

3) Arašídové: Složení: pšeničná mouka hladká, cukr moučka, rostlinný tuk, pražené arašídy, (5% v jednom balení), droždí, sušené mléko, sušené žloutky, pomerančová kůra, citron-pasta, muškátový květ, diapolt 10 SV (složení: pšeničná mouka, diasta, sušené mléko plnotučné, emulgátor E300).

4) Dietní: Složení: pšeničná mouka hladká, rostlinný tuk, droždí, sušené mléko, sušené žloutky, sorbitol, diapolt 10 SV (složení: pšeničná mouka, diasta, sušené mléko plnotučné, emulgátor E300). Lomnické suchary získali i Evropskou ochranou známku.

Lomnické suchary je možné si objednat přes internet na www.shop.kislomnice.cz.


Lomnické suchary
Lomnické suchary
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu