26657188
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Přírodní památka Pekelský důl

Českolipsko

Česká Kamenice, 407 21

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Rezervace Pekelský důl leží na území CHKO Labské pískovce, byla vyhlášena kvůli ochraně pozoruhodné vlhké louky.

Protože tato louka nebyla nikdy hnojena ani rozorána, vyskytuje se na ní velké množství rostlin, které na běžných loukách nenajdeme. Ze známějších druhů zde roste například prstnatec májový, kozlík dvoudomý, kuklík potoční, prvosenka vyšší, suchopýr širolistý, ostřice prosová a další ohrožené druhy. Pozoruhodný je také výskyt vlhkomilných mechorostů, z nichž některé jsou rovněž ohrožené. Pro zachování vzácných rostlin se louka musí pravidelně sekat.

Poloha: Přírodní památka Pekelský důl leží přímo mezi domky stejnojmenné osady, asi 150 m západně od silnice z České Kamenice do Kunratic.

ilustrační foto
ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu