27213826
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vyhlídka Belvedér

Vyhlídková plošina Belvedér se nachází asi 130 metrů nad hladinou Labe a je nejstarší upravenou vyhlídkou Českého Švýcarska.

Z vyhlídky je krásný pohled do hlubokého kaňonu řeky Labe a na stolové hory Zirkelstein a Kaiserkrone na německé straně hranice.

Tuto vyhlídku zde nechali vybudovat Clary Aldringenové, majitelé většiny území nynějšího Českého Švýcarska. Na skále můžete najít vytesaný erb této šlechtické rodiny. Od bynoveckého zámku až k samotné vyhlídce vede dokonale rovná cesta, která je poseta kamennými „patníky". Ty prý plnily funkci jakýchsi záchytných podstavců, jež měly pomoci ženám při slézání z koně.

Nadmořská výška: 250 m

Poloha: Labská Stráň

Vyhlídka
Vyhlídka
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu