26679364
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Běžecké tratě Okolo Štěpánky

Jizerské hory

Kořenov, 468 49

GSM:+420 725 805 266
Web:www.jizerkyprovas.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
V Kořenově a okolí se nachází zhruba 60 km upravovaných lyžařských běžeckých tras, které navazují na další stopy - jedním směrem na Smědavu a Bedřichov, druhým směrem na Krkonoše. Součástí tohoto systému jsou též tři nově vyznačené trasy kolem vrcholku Hvězda s rozhlednou Štěpánka.

Trasa Planýrka navazuje v Novosvětském průsmyku na trasy směrem od Čertovy hory a z Havírny prudkým stoupáním přivádí běžkaře ke dvěma dalším okruhům - okolo Hvězdy a okolo Bílé skály. Běžecké trasy jsou vyznačeny tabulkami s kilometráží k výchozímu bodu jménem Vystrkov, u nějž se obě stopy potkávají. Z Vystrkova i přímo z Kořenova vedou další upravované stopy směrem na Vysoké nad Jizerou a do osady Jizerka, kde se napojují na proslulou Jizerskou magistrálu. V roce 2013 byla vydána mapa těchto běžeckých tras - ke koupi je na Infocentru Jizerky pro Vás v Kořenově.

Běžecké lyžování, autor: Milan Drahoňovský
Běžecké lyžování, autor: Milan Drahoňovský
rozhledna Štěpánka, autor: archiv Jizerky pro Vás, o. p. s.
rozhled ze Štěpánky, autor: archiv Jizerky pro Vás, o. p. s.
rozhled ze Štěpánky, autor: archiv Jizerky pro Vás, o. p. s.
Jizerky ze Štěpánky, autor: archiv Jizerky pro Vás, o. p. s.
Krkonoše ze Štěpánky, autor: archiv Jizerky pro Vás, o. p. s.
Mapa – běžecké trasy kolem Štěpánky, autor: Jizerky pro Vás, o. p. s.
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu