30874364
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Modré z nebe nebo hodinky s vodotryskem? V Lomnici nic nemožného!

Český ráj

Máte volno a nemůžete se rozhodnout, kam se vypravit na výlet? Což tahle modré z nebe nebo hodinky s vodotryskem? Vypravte se do Lomnice nad Popelkou. Nic tu není nemožné! K blankytnému nebi je tu opravdu blízko a oblaků se budete doslova dotýkat, když se vypravíte na místní vyhlídková místa.

Smetanova vyhlídka, vyhlídka na Kumburku, rozhledna na Táboře. Tak vysoko, a přeci tak blízko krásám okolí. Ten, kdo by se chtěl cítit jako pták v povětří, může ještě vystoupat po schodech na novy vyhlídkový ochoz zrekonstruovaného skokanského můstku K-70 v Lyžařském areálu V Popelkách.

A co ony hodinky s vodotryskem, o kterých již byla řeč? V Lomnici můžete dokonce obdivovat krasu VELKÝCH SKŘIŇOVÝCH HODIN s vodotryskem. Tento unikátní kousek je společně s historickým nábytkem, ukázkami dobové mody, obrazy nebo kolekci chladných a palných zbrani součástí prohlídkového okruhu v Městském muzeu a galerii v Lomnici nad Popelkou. V dobově zařízených pokojích Památníku rodu Šlechtů se budete cítit jako na zámku a opravdu nebudete vědět, čím se kochat dřív. Zcela funkční hodiny mají bohatou historii. Byly vyrobeny v roce 1832 v hodinářské dílně Franze Schmidta v Jaroměři, v drženi je měl Dr. Antonín Šlechta, rytíř Sedmihorský, zakladatel prvních vodoléčebných lázni v Čechách - Lázní Sedmihorek u Turnova. Stejně jako zdejší léčebna vřídla se snad i proto hodiny pyšni vodotryskem. Nedá vám to a musíte se ptát, jak je možné, že v hodinách vyvěrá vodotrysk? Stačí navštívit lomnické muzeum a zjistíte odpověď. Již nyní ale napovíme, že iluzi tekoucí vody napodobuje otáčivá broušená skleněná tyčinka... Bohatá je i výzdoba hodin, nepřehlednete bohaté ornamenty s rostlinnými motivy nebo romantickou krajinomalbu. Zajímavá je i soustava závaží, která váží téměř jeden metricky cent.


7.1.2009

Modré z nebe
Modré z nebe
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu