30927301
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Nové divadlo Mělník

Českolipsko

Kosmonautů 2837/1
Mělník, 276 01

GSM:+420 608 059 577
E-mail:zombie@email.cz
Web:www.novedivadlomelnik.com
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Nové divadlo Mělník funguje jako ochotnický spolek. Uvádí převážně činoherní hry, ale účatní se i akcí typu: Mělnický Vrkoč, Svatotrojická pouť, Mělnického vinobraní a každoročně vystupuje i na vánočních trzích.

V lednu roku 1951 došlo ke spojení dvou mělnických souborů Vojna a Naší scény s cílem vytvořit soubor, který měl být svou tradicí, úrovní, osobnostmi a podmínkami, po vzoru jiných měst, reprezentantem na bázi profesionálního divadla ve městě a uvažovaném okrese.

V lednu 1953 se však soubor Vojan ze svazku Nového divadla odpojil a osamostatnil se. Nové divadlo pak pokračovalo dále jako samostatný subjekt.

První inscenací samostatného souboru v roce 1953 to byla Jiráskova ,,Samota", v režii M.Vaňka a J. Šafraty. Hra byla přijata náročným obecenstvem velmi dobře. Vyvrcholením byl Voskovcův a Werichův ,,Golem", v režii M.Vaňka. Přítomný Dr. Holcknecht prohlásil, že mělnické uvedení ,,Golema" bylo nejlepší, jaké kdy od ochotníků viděl.

Celkem se nastudovalo více než 1140 představení a vystoupení. Na jejich realizaci se podílelo více než 30 režisérů a 560 herců, zpěváků, hudebníků, tanečníků, a technického personálu.

Nové divadlo se také již od roku 1955 připravuje na průvod Karla IV. a jeho družiny. V roli Karla IV. Působil například V.Žižka, J.Mědílek, J.Dědek

.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu