30874364
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Masarykův kulturní dům Mělník

Českolipsko

U Sadů 323
Mělník, 276 01

Telefon:+420 315 622 612
Web:www.mekuc.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Ministerstvo kultury rozhodlo dne 16. července 2008 o prohlášení Masarykova kulturního domu v Mělníku státem chráněnou kulturní památkou.

Po více než pětiletém úsilí pracovníků památkové péče se tedy tato velmi hodnotná funkcionalistická stavba dostala na prestižní seznam chráněného kulturního dědictví naší země. Zároveň byla do památkové ochrany zahrnuta také kvalitní socha prezidenta osvoboditele T. G. Masaryka od Vincence Makovského (bronzový odlitek) a okolní „Tykalovy“ sady.

Kulturní dům je dílem místních architektů Josefa Širce ml., Bedřicha Zemana a Jana B. Zeleného. Postaven byl v roce 1936 jako víceúčelový kulturní stánek pro mělnickou veřejnost a zároveň jako památník padlým mělnickým občanům ve Velké válce.

MKD svou architektonickou kvalitou výrazně převyšuje běžnou soudobou funkcionalistickou tvorbu. Kromě vlastní architektury je velmi překvapující také rozsáhlost mnohoúčelové stavby, na prvorepublikové město velikosti Mělníka poměrně neobvyklá.

Dramaturgická koncepce má postihnout nejen reprezentativní průřez hudebními, divadelními i vzdělávacími programy pro děti a dospělé všech věkových kategorií, ale zároveň zajistit, aby se kulturní dům stal vyhledávaným místem k aktivnímu trávení volného času či odpočinku.

Masarykův kulturní dům Mělník
Masarykův kulturní dům Mělník
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu