27408435
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Lidové sady Liberec

Jizerské hory

Lidové sady 425/1
Liberec, 460 01

Telefon:+420 482 710 649
GSM:+420 608 014 005
E-mail:infopult@lidovesadyliberec.cz
Web:www.lidovesadyliberec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kulturní a společenské centrum Lidové sady Liberec se nachází v bezprostřední blízkosti liberecké ZOO ve stejnojmenné liberecké části Lidové sady.

Areál zahradní restaurace byl vybudován městem na místě výletní restaurace Belveder. V roce 1897 městská rada rozhodla o nahrazení Belvederu novou restaurací, která by více vyhovovala jejímu záměru vytvořit v této části města lázeňské a rekreační zázemí. V architektonické soutěži zvítězil návrh libereckého architekta Adolfa Horna, který však překročil finanční možnosti města. Projekt byl z popudu Henricha Liebiega předložen k posouzení norimberskému architektu Josefu Schmitzovi. Ten zpracoval nový návrh, který však komise také odmítla. Uspěl až architekt Jakob Schmeissner působící ve Schmitzově ateliéru. Historizující stavbu v romantickém duchu realizoval mezi lety 1900‒1901 Adolf Horn. Dnes je sídlem městského kulturního a společenského centra Lidové sady. 

Areál Lidových sadů nabízí:

Sál - vhodný pro plesy, koncerty a hudební recitály, festivaly, konference a semináře, výstavy, přednášky a besedy, prezentace a rauty, svatby, soukromá setkání a oslavy, další kulturní a společenské aktivity. Na sál navazuje přísálí, které je přímo napojeno na restaurační zázemí. V 1.patře a jsou umístěny balkon a galerie, na kterou navazuje samostatný salonek.


Experimentální studio
- komorní klubové zařízení s malým barem pro občerstvení ve vstupním prostoru.


Zahrada
s altánem a malým tanečním parketem v pěkném přírodním prostředí, součástí zahrady jsou dřevěné prodejní stánky, ohniště a také venkovní restaurační terasa


Vyhlídková věž
je 32 metrů vysoká dominanta Lidových sadů se 155 schody s možností využití pro netradiční výstavy, setkání nebo rauty


Restaurace Formanka
- restaurace s malou předzahrádkou


Dětský koutek
- se nachází v přírodním prostředí na okraji městského lesoparku, jeho součástí jsou vodní fontány, vláček, ruské kolo, bludiště, prolézačky, kolotoče, houpačky, ohniště s možností opékání špekáčků a občerstvení, nabízí možnost pořádání nejrůznějších akcí pro děti nebo prezentací firem.

Související články

Lidové sady Liberec, autor: Libor Sváček

Specifikace pro Nisa GO: koncertní síň, přednáškový sál, prostory pro různé akce

Lidové sady Liberec, autor: Libor Sváček
Lidové sady - velký sál, autor: Lidové sady Liberec
Lidové sady - malý sál, autor: Lidové sady Liberec
Lidové sady - přísálí, autor: Lidové sady Liberec
Lidové sady - galerie, autor: Lidové sady Liberec
Lidové sady - balkón, autor: Lidové sady Liberec
Lidové sady - Experimentální studio, autor: Lidové sady Liberec
Lidové sady - Experimentální studio, autor: Lidové sady Liberec
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu