27231292
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Loutkový soubor Ještěd, Český Dub

Českolipsko

Husova 25
Český Dub, 463 43

Telefon:+420 485 147 409
E-mail:info@lsjested.com
Web:www.lsjested.com/index.php
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Historie loutkového divadla v Českém Dubu se začíná psát roku 1930.

Divadlo vybudovali členové TJ Sokol v místní tělocvičně. Členové Sokola divadlo provozovali až do roku 1966. Od roku 1966 do roku 1972 zapadalo divadlo prachem a pavučinami. V roce 1972 došlo k obnovení souboru pod vedením Ladislavy Chvalinové. Zakládajícími členy byli: Ladislava Chvalinová, Jarmila Adamová, Anna Havlíková, Milada Pavlů, Blanka Beranová, Stanislava Pavlů, Zdena Růtová, Miluše Bulířová, Ladislav Havlík, Jaroslav Kaiml, Oldřich Růta, Jiří Janeček, Vladimír Bulíř a Ivo Janeček.

Od roku 2005 patří LS Ještěd pod Sdružení divadelních souborů Český Dub společně s ochotnickým souborem VOJAN.  

V současné době soubor hraje pouze marionetami - na dlouhých nitích v klasickém kukátku nebo na krátkých nitích na volné scéně.


 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu