26182613
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kulturní dům Crystal Česká Lípa

Českolipsko

Boženy Němcové 2942
Česká Lípa, 470 01

Telefon:+420 487 522 300
E-mail:info@cl-kultura.cz
Web:www.cl-kultura.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
KD Crystal je jednou z hlavních kulturních organizací v České Lípě.

Kulturní dům Crystal je v multifunkční objekt nacházející se v centru města, který navrhl architekt Jiří Suchomel s kolektivem.

Stavba doplňuje a uzavírá zahradu kláštera (dnes Muzeum a galerie) v České Lípě. Budova zapuštěna do terénního rozdílu mezi zahradou a údolní nivou Ploučnice. Šikmá jižní fasáda s funkcí vzduchového kolektoru sluneční energie, částečné zapuštění do země, dobré tepelně izolační provedení a možnost akumulace tepla v podloží budovy tvoří celkový koncept energetické úspornosti. Projekt a realizace budovy byla rozprostřena do období 15 let, započal v roce 1975, samotné otevření kulturního domu proběhlo v prosinci 1990.

Kromě dvou hlavních sálů a foyer obsahuje dům kino www.kinocrystal.cz, restauraci, baletní sál a galerii „dé ja vue“.

Kulturní dům Crystal Česká Lípa

Služby a vybavení: parkoviště, úschovna zavazadel (šatna), občerstvení, restaurace, WC

Kulturní dům Crystal Česká Lípa
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu