29006645
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zdislava

Českolipsko

Zdislava

Web:www.zdislava.e-obec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec, která se nachází pod jihozápadními svahy Ještědského hřbetu v údolí Zdislavského potoka. Architektonicky zajímavou památkou obce je barokní kostel sv. Jana Křtitele z první poloviny 18. století a na místním hřbitově pozdně barokní márnice z 2. poloviny 18. století.

Obec nese jméno podle sv. Zdislavy, patronky rodin.

Barokní kostel sv. Jana Křtitele byl postaven v roce 1726. Uvnitř upoutá pozornost návštěvníků cínová křtitelnice z poloviny 17. století a dřevěný malovaný strop s obrazy z legendy o sv. Janu Křtiteli. Prostory kostela slouží také k pořádání koncertů vážné hudby, které díky atraktivnímu prostředí skýtají nevšední zážitky.

Pozdněbarokní márnice z druhé poloviny 18. století se nachází při vchodu na zdislavský hřbitov. Na zdi je obraz Svaté rodiny a zajímavé sluneční hodiny, které vytvořila sochařka Věra Merhautová.

Zdislava
Zdislava
Zdislava
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu