26785604
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Všelibice

Českolipsko

Všelibice

Web:www.vselibice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Všelibice leží jihozápadně od Liberce, nedaleko Českého Dubu. Obec se rozprostírá v údolí Malé Mohelky.

První zpráva o obci pochází z roku 1419. Ve středověku zde až do poloviny 16. století bývala tvrz s dvorem, velké panské usedlosti stávaly v Malčicích a Chlístově a svobodnické statky v Budíkově a Rovni.

Na původní všelibické návsi se nachází kaple z roku 1840, v Budíkově najdeme pískovcovou plastiku Nejsvětější Trojice a v Benešovicích se zachovala zajímavá zemědělská usedlost. V severní části obce pramení Malá Mohelka, která napájí malý rybníček a dále tvoří 12 km dlouhé malebné údolí. V Chocnějovicích se vlévá do Mohelky.

Okolí obce skýtá velmi dobré rekreační podmínky. Z nadalekého Českého Dubu vede množství značených turistických i cyklistických tras na Ještědský hřeben. Bohatá historie této oblasti je dokumentována expozicemi Podještědského muzea v Českém Dubu.

Všelibice
Všelibice
Všelibice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu