28496383
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vrbice

Český ráj

Vrbice

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Vrbice leží asi 10 km jihovýchodně od Jičína. Rozprostírá se v poměrně rovinaté krajině v nadmořské výšce kolem 252 m n.m. Obec se skládá z částí Stříbrnice a Vrbice. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1368.

Krajina v přilehlém okolí je vhodná k cyklistickým výletům. Cyklisté mohou využít kilometry místních silniček křižujících okolní krajinu. Za návštěvu stojí nedaleké město Jičín, jehož centru dominuje především Valdická brána, známá z příběhů o loupežníku Rumcajsovi. V sousedství stojí za vidění Valdštejnský zámek z roku 1625, v jehož interiéru se nachází muzeum a galerie s více než 80 000 sbírkovými předměty z Jičínska a Podkrkonoší.

Vrbice
Vrbice
Vrbice
Vrbice
Vrbice, autor: soutěž Vesnice roku KHK
Vrbice - OÚ, autor: soutěž Vesnice roku KHK
Vrbice - ubytování v soukromí, autor: soutěž Vesnice roku KHK
Vrbice, autor: Soutěž Vesnice roku
Vrbice, autor: Soutěž Vesnice roku
Památník padlým vojákům, autor: Soutěž Vesnice roku
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu