29991798
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Volfartice

Českolipsko

Volfartice

Web:www.volfartice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Volfartice leží asi 8 km severozápadně od České Lípy, v údolí ohraničeném čedičovými vrchy porostlými smíšeným lesem. Obcí protéká potok Libchava.

Podle místní kroniky byly na místě Volfartic dvě šlechtická sídla. Původním vlastníkem jedné z usedlostí byl pan Wilhelm z Ilburku, který ji v roce 1504 prodal Siegmundu z Weissbachu. Poté panství získal rytíř Wolf z Weissbachu. Jeho žena Ursula ho po manželově smrti prodala pánům z Luticů. Po konfiskacích v době pobělohorské přešel majetek do rukou Zdeňka Vratislava, vlastníkovi usedlosti Horní Libchava.

Druhá část panství náležela zpočátku Sebastianu z Weissbachu, který jej později prodal panu Zikmundu Špremberku. Po bělohorské bitvě byl jeho majetek zkonfiskován a prodán plukovníku Františku z Couriers. V roce 1718 koupil panství Gregor Albert z Horní Police. Obě části obce byly v roce 1850 sloučeny v jedinou obec Volfartice.

Z kulturních památek stojí v obci kostel sv. Petra a Pavla. Nejvyšším bodem okolí je Radečský kopec dosahující výšky 560 m. n. m.

Volfartice
Volfartice
Volfartice
Volfartice
Volfartice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu