27158159
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vilémov

Vilémov

Web:www.vilemov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Vilémov leží v sousedství Velkého Šenova, na západě Šluknovského výběžku. Rozkládá se na samotné hranici CHKO Labské pískovce.

První písemná zmínka o Vilémovu pochází z poloviny 15. století z dohody mezi Albrechtem Berkou z Dubé a saským kurfiřtem. Tato dohoda byla připravována již od roku 1446 a projednána byla 7. dubna 1451. Místní obyvatelstvo se živilo především plátenictvím a od poloviny 19. století zde byly budovány dílny na výrobu stuh a prýmků.

Z kulturních památek se v obci dochoval kostel Nanebevzetí Panny Marie z roku 1731. Byl postaven v barokním slohu. Zajímavý barokní komplex doplňuje schodiště, které je lemováno sochami. Zajímavostí obce je ojedinělý železniční viadukt z roku 1903.

Vilémov
Vilémov
Vilémov
Vilémov
Vilémov
Vilémov
Vilémov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu