26861002
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Velký Šenov

Velký Šenov

Web:www.velky-senov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Velký Šenov leží v nejsevernější části naší republiky nedaleko Šluknova, ve středu šluknovské pahorkatiny.

Oblast okolo Velkého Šenova byla osídlena již před rokem 1346, ale památky z těchto dob se bohužel nezachovaly. Obec byla pravděpodobně založena v období první Berkovské kolonizace. Dekretem císaře Franze Josefa I. z roku 1907 byla obec Šenov povýšena na město a v roce 1914 dostala název Velký Šenov v Čechách - pro snadnější odlišení od Velkého Šenova v Sasku.

V obci Velký Šenov se nachází kostel sv. Bartoloměje. V roce 1903 byly na kostelní věž nainstalovány věžní hodiny od firmy Liebig ve Vídni. Křížovou cestu ve Velkém Šenově zbudoval sochař Karel Otto nákladem litoměřického biskupa Hilleho. Po cestě je 14 zastavení a ústřední kaple.

Okolí Velkého Šenova bylo v minulosti styčným bodem České, Saské a Lužické kultury. Tím byly dějiny oblasti velmi silně ovlivňovány. Již od 19. století byl Velký Šenov znám výrobou stuh a prýmků, nožů, umělých květin, litografií a tiskařstvím.

Velký Šenov
Velký Šenov
Velký Šenov
Velký Šenov
Velký Šenov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu