27180760
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kaplička na vrchu Zebín

Český ráj

Zebín
Valdice, 507 11

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Výrazný čedičový kuželovitý vrch Zebín - 399 m leží asi 2 km SV od Jičína. Na jeho vrchu stojí barokní kaplička sv. Maří Magdalény, která pochází z roku 1700.

V roce 2001 se zde díky občanskému sdružení Zebín konala v kapli první ekumenická bohoslužba. V roce 2004 zde město Jičín zahájilo rekonstrukci a o rok později byla vydána žádost městu o možnost ekumenického využití kaple. Rada města tuto žádost přijala a na podzim byla kaple kompletně opravena. O rok později 22. července 2006 ve svátek sv. Máří Magdaleny byla kaple slavnostně posvěcena.

Kruhový výhled od kaple umožňuje vidět Prachovské skály, Trosky, Kumburk, Loretu, Kozlov a další. Je odtud také krásný rozhled po celé jičínské kotlině. Na úpatí Zebína, na místě zaniklé vesnice, najdeme také kostelík ze 14. století a dřevěnou zvonici.

Přístup: Přístup na vrchol je možný pěšky po značených turistických stezkách z několika míst v Jičíně. Autem lze dojet pouze ke dvoru Zebín, asi 1 km od vrcholu.

Poloha: asi 2,5 km na severovýchod od středu Jičína.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu