26044595
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Svojkov

Českolipsko

Svojkov

Web:svojkov.sweb.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Svojkov leží asi 6 km jihovýchodně od Nového Boru.

Historie této obce je spojena především s hradem Svojkov, který byl postaven již ve 14. století pány z Chlumu a Svojkova. Ve Svojkově se nachází několik stavení, které jsou ukázkou lidové architektury. Dále je zde kaplička sv. Václava, v nedalekém Modlivém dole se nachází skalní kaple a za shlédnutí stojí také zřícenina hradu Svojkov.

Svojkov leží nedaleko Lužických hor, které skýtají mnoho příležitostí k turistice i cyklistice. Jižním směrem leží známé Holanské rybníky a Máchovo jezero, které je vyhledávaným cílem zejména v letním období.

Svojkov panorama
Svojkov panorama
Svojkov
Svojkov
Svojkov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu