26775711
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Svojek

Krkonoše

Svojek

Web:www.svojek.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Svojek leží asi 6 km severovýchodně od Lomnice nad Popelkou. Rozkládá se v nadmořské výšce 420 - 568 m.n.m.

První zmínka o vzniku obce se datuje k roku 1401. V té době se osada jmenovala Svojkova dělila se na dvě části. Jedna z nich patřila k panství kumburskému a druhá patřila nejprve ke Kruhu a posléze k Jilemnici. Vlastnictví panství bylo spojeno s některými známými a slavnými rody jako například s Valdštejny, za jejichž éry byly obě části spojeny. Dále pak s rodem Smiřických a asi od poloviny 17. století s rodem Harantů.

V dnešní době je obec využívána zejména k rekreačním účelům. To je dáno především tím, že poloha obce téměř předurčuje Svojek jako výchozí bod cest do zimních středisek Krkonoš. Ta jsou dostupná do 30 minut jízdy automobilem.

Svojek
Svojek
Svojek
Svojek
Svojek
Svojek
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu