26228143
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Studenec

Český ráj

Studenec

Web:www.studenec.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Studenec leží asi 8 km jihovýchodně od Jilemnice, na cestě do Nové Paky. Studenec i blízká Zálesní Lhota jsou podhorské obce rozkládající se v oblasti jilemnického Podkrkonoší, na svazích vrchu Stráže s nadmořskou výškou 630 m.

První historické zmínky o Studenci pocházejí z 2. poloviny 14. století. V té době patřil k nedalekému hradu Levín. Na území dnešní obce se nacházelo několik samostatných dvorů, které se spojily v jednu obec až v 18. století. V 19. století došlo v souvislosti s prudkým rozmachem textilní výroby k hospodářskému rozvoji obce. Zálesní Lhota vznikla v 15. století v rámci německé kolonizace pohraničí. První obyvatelé se zabývali převážně chovem dobytka v údolí Lhoteckého potoka a na svazích Strážníku hledali stříbro.

K historickým památkám Studence patří kostel sv. Jana Křtitele, barokní sochy podél silnic a roubené krkonošské chalupy. V Zálesní Lhotě se nachází kostel sv. Jana Nepomuckého. K přírodním zvláštnostem patří výskyt araukaritů a českých polodrahokamů.


Studenec
Studenec
Studenec
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu