25963970
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Stružnice

Českolipsko

Stružnice

Web:www.obecstruznice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Stružnice leží asi 6 km západně od České Lípy.

Obec se skládá ze čtyř částí - Stružnice, Jezvé, Stráže u České Lípy a Bořetína. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1281, kdy je zapsána jako součást Klinštejnského panství. První zmínka o obci Jezvé je datována k roku 1197. Je to jedna z nejstarších obcí Českolipska. V roce 1577 byla na žádost Jana z Vartemberka povýšena císařem Rudolfem II. na městečko. Při tomto povýšení dostalo Jezvé také znak s vartemberskými emblémy doložený pečetidlem s letopočtem 1579. Tento znak používalo Jezvé i později, když mu byl odebrán městský status a městečko pokleslo znovu na ves.

Dnes má obec Stružnice převážně zemědělský a rekreační charakter. Leží v rovinatém terénu mělkého a širokého údolí zvlněného toku řeky Ploučnice. V obci stojí kostel sv. Vavřince, zajímavé je také Mariánské sousoší na náměstí, most přes řeku Ploučnici se sochou sv. J. Nepomuckého a hřbitovní kaple v Jezvé.

Stružnice
Stružnice
Stružnice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu