26231173
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Dub Friedricha Schillera, Stráž Nad Nisou

Jizerské hory

Stráž nad Nisou, 463 03

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Friedrich Schiller se narodil roku 1759 v Marbachu nad Neckarem. Spolu s J. W. Goethem byl nejvýznamnějším představitelem německé klasické literatury.

V roce 1787 se ve Výmaru s J. W. Goethem spřátelili. Oba ve vzájemném soutěžení vytvořili řadu balad, které patří k nejznámějším a nejkrásnějším v dějinách německé literatury. Přátelství těchto dvou velikánů trvalo až do Schillerovy smrti v roce 1805 ve Výmaru. Ve Stráži n. N. byl v roce 1905, při příležitosti 100. výročí úmrtí tohoto významného německého dramatika a básníka, vysazen dub.

Poloha: na křižovatce ulic U kina a Hakenova

ilustrační foto
ilustrační foto
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu