30253501
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Staré Křečany

Staré Křečany

Web:www.krecany.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec se nachází na severozápadě Lužických hor uprostřed Šluknovského výběžku, v těsné blízkosti západního okraje Rumburku.

Ve středověku zde vedla tzv. "solná stezka" - obchodní cesta od Baltu na jih. V době, kdy zde vládli páni z Berku, se Karel IV. dohodl, že toto území nikdy nebude prodáno Míšeňskému království. V roce 1633 byly Staré Křečany zplundrovány Švédy a Sasy a nově obec vznikla v roce 1686.

Kostel sv. Jana Nepomuckého byl postaven v letech 1736 - 1741 v pozdně barokním stylu. Raritní je tzv. chlebová klenba, kterou mají pouze 4 kostely v republice. U kostela je fara s mansardovou střechou.

V obci se nachází několik roubených chalup ze 17. - 18. století, které jsou dnes chráněnou kulturní památkou. Obec je jako stvořená pro výlety do Národního Parku České Švýcarsko, kde se nachází množství zajímavých míst a přírodních památek.

Staré Křečany
Staré Křečany
Staré Křečany
Staré Křečany
Staré Křečany
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu