26684373
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Skalka u Doks

Českolipsko

Skalka u Doks

Web:www.ouskalka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Skalka u Doks leží asi 4 km jihozápadně od Máchova jezera, v malebné krajině Máchova kraje.

O Skalce, původně nazývané Kalek, se již v roce 1348 zmiňuje Karel IV. v listině pro Ješka Kluka. Od roku 1402 patřila obec Berkům a od roku 1417 vdově Alžbětě z Klinštejna. Po její smrti přešla do majetku krále. Roku 1423 ji Zikmund daroval rytíři Janu Kobylkovi z Kolovrat za pomoc proti husitům, ale část stále patřila k Bezdězu. Poté Skalka ještě několikrát změnila svého vlastníka, až ji Barbora z Vertemberka připojila k Bezdězu a poté pod Doksy. V roce 1990 se obec osamostatnila.

Okolí je vhodné pro rekreaci i turistiku. V letních měsících jsou na nedalekém Máchově jezeře výborné podmínky pro koupání i vodní sporty. Navštívit můžete i hrad Bezděz, který je dominantou Máchova kraje a je viditelný ze širokého okolí.

Skalka u Doks
Skalka u Doks
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu