28269489
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Barbory, Rynoltice

Českolipsko

Rynoltice

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Původně barokní kaple sv. Barbory byla postavena v roce 1669. O století později byla přestavěna na kostel s hranatou věží.

Tato obdélná, půlkruhově ukončená stavba má na západní straně hranolovou věž, uvnitř je tříramenná dřevěná kruchta a na klenbě lodi je nástropní malba Apoteózy sv. Barbory z 18. století.

Pozoruhodná je vnitřní figurální výzdoba hlavního oltáře a kazatelny, kde najdeme Obraz sv. Barbory od pražského malíře Josefa Quaissera. Sochy sv. Markéty, sv. Kateřiny, sedících evangelistů a pískovcová křtitelnice byly zničeny. Na bočních oltářích Panny Marie Karlovské a sv. Jana Nepomuckého jsou kopie obrazů J. J. Heinsche.

Na návsi nedaleko kostela se nachází sousoší z roku 1753. Je zvláštní tím, že stejná socha představuje z jedné strany sv. Václava a z druhé strany sv. Jana Nepomuckého. Podstavce zdobí výjevy z legend o obou světcích.

Kostel sv. Barbory, autor: Milan Drahoňovský
Kostel sv. Barbory, autor: Milan Drahoňovský
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu