28632353
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Rybniště

Českolipsko

Rybniště

Web:www.obecrybniste.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Město Rybniště leží mezi městy Chřibská a Krásná Lípa, nachází se na území CHKO Lužické hory.

Nejstarší částí obce je Chřibská Nová ves, která byla založena kolem roku 1480 tehdejším majitelem tolštejnského panství baronem Šlejnicem. V 16. století přešla do majetku Kinských a stala se součástí českokamenického panství.

Obyvatelé obce se věnovali různým řemeslům, vyráběl se zde manšestr a od roku 1873 byla v Chřibské sklárna. V roce 1863 se Nová Chřibská stala dočasně samostatnou obcí.

Zajímavostí je, že obcí probíhá evropské rozvodí a úmoří. V osadě Na sedle stojí několik domů, z jejichž střech odtéká jedním směrem voda do Baltického moře a druhým směrem do moře Severního.

Dominantou obce je secesní kostel sv. Josefa z roku 1911. Je dílem Antonína Mollera z Varnsdorfu. Kaple Tří králů pochází z roku 1775. Nachází se v části zvané Na sedle, nedaleko místa evropského rozvodí. Stojí při zelené turistické značce.

Město leží v oblasti, kde se prakticky potkávají hranice Národního parku České Švýcarsko a CHKO Lužické hory. Proto je město a okolí turisticky vyhledávaným místem, především milovníky pěší turistiky, cykloturisty a horolezectví.

Rybniště
Rybniště
Rybniště
Rybniště
Rybniště
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu