27250029
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Růžová

Růžová

Web:www.obec-ruzova.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Růžová leží severně od Děčína, v oblasti CHKO Labské pískovce. Rozkládá se při úpatí Růžovského vrchu v nadmořské výšce 280-350 m.n.m. K obci náleží také osada Nový Svět a Kamenická Stráň.

První zmínky o obci pocházejí z roku 1352. Mezi historické památky obce patří kostel sv. Petra a Pavla z roku 1711, který byl v roce 2000 znovu vysvěcen, a zbytky původního Dolského mlýna, který sloužil jako výletní restaurace při dolní stanici člunové dopravy v Srbskokamenické soutězce. V památkově chráněné zóně v osadě Kamenická stráň se dochovaly prvky původní lidové architektury.

Nedaleký Pastevní vrch - Hutberg nabízí nádherný kruhový výhled na Lilienstein, Papstein, Kaiserkrone, Sněžník, Milešovku, Vlčí horu a další zajímavosti v okolí. Oblíbená je i indiánská vesnička Březová. Okolí Růžové nabízí široké možnosti pěších i cyklistických výletů k Divoké a Tiché soutěsce, na Mezní louku, Růžovský vrch či do Dolského mlýna. Na naučné stezce okolím Růžové je možno vidět linie opevnění z II. světové války.

Růžová
Růžová
Růžová
Růžová
Růžová
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu