26708887
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Ralsko

Českolipsko

Ralsko

Web:mestoralsko.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Ralsko leží východně od České Lípy, blízko Mimoně.

První zmínky o obydlení území dnešní obce Ralsko se datují do 2. poloviny 13. století. Na území bylo na třicet obydlených lokalit a kolem roku 1910 zde žilo asi 7000 obyvatel. Po 2. světové válce bylo převážně německy hovořící obyvatelstvo odsunuto a území bylo osídlováno z vnitrozemí. Rozhodnutí o zřízení vojenského prostoru v roce 1950 území znovu vylidnilo a nové domovy zde našli zaměstnanci armády a vojenských lesů a statků, kteří vytvořili základ dnešních obyvatel. Po zrušení vojenského prostoru k nim přibylo ještě asi 170 Volyňských Čechů, krajanů z Ukrajiny.

Dnešní obec vznikla zrušením Vojenského výcvikového prostoru Ralsko. Obec se skládá z několika částí: Boreček, Horní Krupá, Hradčany nad Ploučnicí, Jabloneček, Náhlov, Ploužnice pod Ralskem, Hvězdov, Svébořice a Kuřivody.

Vzhledem k tomu, že byl na toto území po několik desetiletí omezen vstup pro veřejnost, je tato oblast hodnocena jako jedna z nejzachovalejších v Libereckém kraji. Je jedním ze dvou území v ČR, která byla zařazena do sítě tzv. biogenetických rezervací Evropy.

Ralsko - Hradčany (IC), autor: Archiv Sdružení Českolipsko
Ralsko - Hradčany (IC), autor: Archiv Sdružení Českolipsko
Ralsko
Hradčanský rybník, Ralsko - Hradčany, autor: Archiv IC Ralsko - Kuřívody
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu