25686404
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kaple sv. Antonína, Radvanec

Českolipsko

Radvanec, 473 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kaple pochází z roku 1801, kdy se úspěšný obchodník v Nizozemsku Antonín Mucke rozhodl z vlastních prostředků postavit na pískovcovém návrší nad mlýnem kapli a zasvětit jí svatému Antonínu Paduánskému.

Pro její zabezpečení také zřídil nadaci. K dokončení této hrubé církevní stavby, viditelné ze širokého okolí, došlo až po skončení napoleonských válek v roce 1818. Jejím vysvěcením byl pověřen hornopolický arciděkan Ilynek (Ignaz) Jaksch. Později se objevily i snahy kapli zvětšit, ale mimo několika nákladnějších oprav v 19. a 20. století již k dalšímu stavebnímu zásahu nedošlo.

Kaple sv. Antonína, autor: Milan Drahoňovský
Kaple sv. Antonína, autor: Milan Drahoňovský
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu