27760314
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pulečný

Jizerské hory

Pulečný

Web:www.pulecny.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Pulečný leží 5 km jižně od Jablonce nad Nisou, v nadmořské výšce 450-650 m.

Východním směrem sousedí s obcí Dalešice, západním směrem leží Rychnov u Jablonce nad Nisou, ke kterému obec až do roku 1992 patřila. V písemných pramenech je obec poprvé připomínána v roce 1543, jako příslušenství hradu Frýdštejn. Hrad byl součástí panství Český Dub, ke kterému Pulečný patřil dalších téměř 400 let. V současné době pod obec Pulečný spadají také osady Klíčnov a Kopanina.

V obci se zachovalo několik historických památek, z nichž nejznámější je socha sv. Jana Nepomuckého u zastávky, kříž u bývalé zemědělské usedlosti č.p. 23 a pieta v Klíčnově.

Poloha v klidné a zalesněné oblasti a zároveň blízkost Jablonce nad Nisou předurčuje obec jako místo vhodné ke strávení příjemné a zároveň aktivní dovolené.

Pulečný
Pulečný
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu