27071731
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Proseč pod Ještědem

Českolipsko

Proseč pod Ještědem

Telefon:+420 482 725 474
+420 485 147 005
GSM:+420 602 771 080
E-mail:obec_prosecpj@volny.cz
Web:www.ppj.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Proseč pod Ještědem leží jižně od Liberce, nedaleko měst Český Dub a Hodkovice nad Mohelkou

Ves byla poprvé doložena až v roce 1535, ale kolonizace tohoto území probíhala již ve 12. století. Proseč je známá výskytem drahých kamenů, ve dvou lomech se těžily achátové koule, záhnědy, jaspisy a chalcedony.

Na západním okraji obce byl nalezen středověký smírčí kříž, který byl přenesen do zahrady Podještědského muzea. Na východní straně v borovém hájku ke do nevelkého skaliska zasazena pamětní deska obětem války.

Proseč je jedním z míst, kde návštěvníky nezasáhne ruch města a civilizace. Proseč je také oblíbena mezi milovníky létání. Na hřebenu přímo nad obcí startují ze speciální rampy letci na deltaplánech.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu