27169166
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Peřimov

Krkonoše

Peřimov

Web:www.obecperimov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Peřimov leží na úpatí Krkonoš, asi 3 km západně od Jilemnice, v údolí potoku Olšina.

Nad obcí se vypínají vrchy Strážník a Hrobka. Na Strážníku je unikátní chráněné naleziště hvězdovce, který lze jinak nalézt pouze v Severní Americe.

Peřimov byl založen v 15. století a patřil pod panství Kumburské. V 19. století byl několikrát zasažen nepřízní počasí - záplavy, vichřice a také se na něm do velké míry podepsala první světová válka, kdy čtvrtina mužů Peřimova musela narukovala a 35 jich zahynulo nebo bylo zraněno.

V letech 1911 až 1912 byl v Peřimově postaven unikátní železobetonový most přes řeku Jizeru. Z Peřimova je možné se rozjet za zimními radovánkami do lyžařských center jako jsou Špindlerův Mlýn, či Rokytnice nad Jizerou, nebo se vydat na pěší túru za krásami Krkonoš.

Peřimov
Peřimov
Peřimov
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu