27205702
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pertoltice

Jizerské hory

Dolní Pertoltice 59
Pertoltice

GSM:+420 724 162 170
E-mail:ou_pertoltice@volny.cz
Web:www.obecpertoltice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Pertoltice leží asi 8 km severně od Frýdlantu v Čechách.

Obec je rozdělena na dvě části - Dolní a Horní Pertoltice. Vznik obce je datován na počátek 14. století. První písemná zmínka pochází z roku 1346, hovoří se v ní o již existujícím kostelu, který v Pertolticích stojí dodnes. Název obce byl původně Bertoldova ves. V roce 1662 byly připojeny k frýdlantskému panství.

V obci se nachází velké množství pamětních křížků a pomníků se zajímavou historií. Jednolodní kostel sv. Jošta je středověkého původu. Později byl zbarokizován a v 18. století zásadně přebudován. Nachází se za budovou školy, je součástí hřbitova.

Sdružení Lidové stavby v obci postupně opravuje a zpřístupňuje původní historické stavby a vzniká zde Skanzen Pertoltice.

Obec Pertoltice je dobrým východiskem pro turistiku a cykloturistiku do celého Frýdlantského výběžku i sousedního Polska. Blízké Jizerské hory lákají množstvím přírodních krás a zajímavostí.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu