26657055
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Nová Ves

Českolipsko

Nová Ves

Web:www.nova-ves.eu
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Nová Ves leží asi 8 km severně od Liberce. Táhne se údolím Jeřice mezi Chrastavou a Mníškem

Byla založena již v první polovině 14. století, ale první zmínky o ní pocházejí až ze století následujícího. Podle starých knih zde býval panský dvůr, velký ovčín a pivovar. Součástí zdejšího statku byl i tzv. zámeček, který sloužil Kateřině z Redernů jako vdovské sídlo.

K Nové Vsi patří osady Amerika a Brazílie, ve kterých stavěli domy ti, kteří se vydali za oceán a vrátili se bohatí. Další část několik kilometrů dlouhé obce se jmenuje Růžek, zde údajně stávala tvrz zemana Christopha von Hoberga, jehož umělecky velmi cenný náhrobek se nachází v Městském muzeu v Chrastavě.

K Nové Vsi patří také osada Mlýnice s velkou přehradou, která nabízí dobré přírodní koupání a klidnou rekreaci. Mlýnice vznikla jako ostatní přehrady na Liberecku po katastrofální povodni v roce 1897. Po ní byly v rychlém sledu postaveny mimo jiné přehrady ve Fojtce, Liberci, Kateřinkách a na dalších místech. Zajímavostí je, že obcí prochází 15. poledník.

Nová Ves
Nová Ves
Nová Ves
Nová Ves
Nová Ves
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu