27197539
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Nosálov

Českolipsko

Libovice 22
Nosálov, 277 35

GSM:+420 604 201 997
E-mail:obec.nosalov@volny.cz
Web:www.nosalov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Nosálov leží 5 km severovýchodně od Mšena, na okraji Kokořínska.

Nosálov je historicky velmi stará obec. Její vznik je datován do kolonizačního období ve 14. století, první zmínka o obci je z roku 1336. Na návsi se nachází unikátní soubor staveb z přelomu 18. a 19.století. Jedná se o roubenou architekturu, která nese typické znaky členění usedlostí ve tvaru "franský dvůr". V objektech se zachovaly černé kuchyně. Proto byla obec vyhlášena městskou památkovou rezervací.

Okolí obce je turisticky velmi atraktivní, zejména oblast Kokořínska láká návštěvníky množstvím přírodních památek a zajímavostí.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu