26044630
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Nebužely

Českolipsko

Nebužely

Web:www.nebuzely.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Nebužely leží 9 km severovýchodně od Mělníka, na kraji malebné a turisticky atraktivní oblasti Kokořínska.

První zmínka o vsi pochází z roku 1227, kdy byl původním majitelem vsi uváděn klášter na Vyšehradě a později klášter sv. Jiří na Hradčanech v Praze. V roce 1806 se zdejším majitelem stal kníže Ludvík Rohan.

Kostel sv. Jiljí pochází z roku 1735 a uvnitř je vybaven zajímavými náhrobníky. Je obklopen hřbitovem na kterém se nacházejí zajímavé kamenické práce z přelomu 19. a 20. století. Je zde také umístěn dřevěný kříž na památku padlých v I. světové válce.

Díky své poloze je obec vhodná jako výchozí bod pro cykloturistiku i turistiku. Návštěvníky láká blízký hrad Kokořín, Kokořínský důl a množství dalších přírodních zajímavostí.

Nebužely
Nebužely
Nebužely
Nebužely
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu